Prodej

Prodej zámečnického zboží

Prodejna zámečnictví se nachází v ulici Kmochova 15, Kolín II.
Na této stránce najdete hlavní skupiny zboží, kterého máme opravdu nepřeberné množství. Vyjmenovávat všechny zámky, dveřní a okenní kování, dveřní zavírače, závěsy dveří (panty), dveřní doplňky, či ukázat veškeré poštovní schránky, schránky na klíče, příruční pokladny, trezory a sejfy, by zabralo mnoho stran. Přijďte se přesvědčit přímo na naši prodejnu v Kolíně a jsme si jisti, že to nebude cesta zbytečná.

Cylindrické vložky

Cylindrické vložky představují nejpoužívanější výrobky k uzamykání dveří, především bytů. Jsou určeny pro různé tloušťky dveří a mají charakteristický standardní profil tělesa, který koresponduje s instalačními rozměry na dveřích, v zadlabacím zámku a dveřních štítech (kování). Vyrábějí se s různým profilem klíčového otvoru, v různých délkách a v různém stupni odolnosti proti násilným i nenásilným způsobům překonávání.

Vložky FAB

 • tuzemská výroba
 • rychlý a kvalitní servis
 • široký sortiment
 • 2,3 a 4. třída bezpečnosti
 • možnost sjednocení
 • sestava na generální a hlavní klíč (SGHK)
 • poskytuje právní ochranu klíče proti neoprávněnému kopírování

Vložky DORMAKABA

 • bezpečnostní třída 4
 • systém oboustranného klíče s 5-ti řadami stavítek
 • vysoký počet uzamykacích kombinací zaručuje ještě vyšší bezpečnost

Vložky MUL-T-LOCK

 • kvalitní dovozové vložky
 • unikátní patentové technologie
 • designově dobře řešené
 • možnost sjednocení

Vložky TOKOZ

 • kvalitní české vložky
 • bezpečnostní cylindrická vložka
 • modulární konstrukce – snadná přestavba různých délek
 • možnost sjednocení
 • možnost hlavního a generálního klíče (SGHK)
 • patent poskytuje právní ochranu proti plagiátorství

Vložky RICHTER czech

 • český výrobce
 • certifikováno v bezpečnostní třídě RC4
 • vysoká ochrana proti odvrtání pomocí 9prvků z kalené oceli
 • ochrana proti vyhmatání a bumpingu
 • možnost společného uzávěru
 • volně kopírovatelný klíč

Vložky ABUS

 • německý výrobce
 • atypické konstrukční řešení vložek

Zámky

Na naší prodejně v ulici Kmochova 15, Kolín najdete bohatou nabídku zámků různých kategorií a značek. Od zadlabávacích dveřních zámků různé hloubky a velikosti či bezpečnosti, přes klasické visací zámky na klíč, bezpečnostní visací zámky, cestovní, případně s číselným kódem, dále přídavné zámky pro vyšší stupeň pasivního zabezpečení, ale také nábytkové a průmyslové zámky, až po mincové a kartové.

Visací zámky

Visací zámky nejčastěji pracují na principu stavební cylindrické vložky a nacházejí rozsáhlé použití, např. pro uzamykání bran garáží, rozváděčových skříní, rozvoden el. proudu atd. Jsou vyráběny dle požadavků zákazníků v širokém sortimentu. Navštivte naši prodejnu a sami si vyberte z širokého sortimentu značek FAB, TOKOZ, CORBIN, ABUS a dalších.

Zadlabací zámky

Zadlabací zámky se zabudovávají do dveřního zádlabu a svým vnitřním uspořádáním mechanismu umožňují otevírání a zavírání dveří dveřní klikou nebo prostřednictvím klíče. Současně je zadlabací zámek mechanismus, jistící (uzamykací) dveře. Tento mechanismus je ovládán cylindrickou vložkou nebo klíčem, a to buď dózickým, tvarovým, motýlkovým nebo speciálním. Zadlabací zámky bývají různě hluboké, podle typu dveří, různě velké, dle velikosti dveří, mohou být i rozvorové (požadavek na vyšší bezpečnost). U zadlabacího zámku je důležitá rozteč (vzdálenost od středu otvoru kliky po střed klíče nebo cylindrické vložky). V ČR je používána rozteč 90 mm nebo evropská norma 72 mm. Podle rozteče zadlabacího zámku musí být i kování (dveřní štítky).
Navštivte naši prodejnu a sami si vyberte ze širokého sortimentu značek FAB, HOBES, EURO-ELZETT, CERUTTI.

Přídavné zámky

Přídavné zámky je svojí konstrukcí určen jako doplňující zabezpečení vstupních dveří bytů. Lze ho použít všude tam, kde je z jedné strany požadován vyšší stupeň pasivního zabezpečení. Způsob dvojího zabezpečení vstupních dveří je podstatně účinnější než zajištění pouze hlavním zámkem. Navštivte naši prodejnu a sami si vyberte ze širokého sortimentu našich dodavatelů FAB, AXA, ROSTEX.

Nábytkové zámky

Nábytkové zámky slouží k zajištění skříněk, dvířek a nábytkových zásuvek u kancelářských stolů a sestav kancelářského nábytku. Navštivte naši prodejnu v ulici Kmochova 15, Kolín a sami si vyberte ze širokého sortimentu.

Průmyslové zámky

Průmyslový zámek je určen pro zajištění skříněk, dvířek, kontrolních nebo odečítacích míst, apod. Navštivte naši prodejnu a sami si vyberte ze širokého sortimentu.

Mincové a kartové zámky

Mincové a kartové zámky se využívají u šatních, odkládacích a dalších podobných skříněk určených pro provoz na veřejných místech bez nároku na obsluhu vydávající klíče. Mají využití ve veřejných budovách, knihovnách, plaveckých bazénech, nákupních centrech a v dalších prostorách, kde vzniká požadavek na krátkodobé uschování zavazadel a jiných osobních věcí. Na naší prodejně si vyberte ze širokého sortimentu těchto zámků.

Kování

Na naší prodejně v ulici Kmochova 15, Kolín najdete bohatou nabídku kování různých kategorií a značek.

Dveřní kování – interiérové

Interiérová dveřní kování nabízíme v širokém sortimentu povrchů a provedení, jako např.:
Povrchy: mosaz, nikl, nerez, bronz, plast, hliník
Provedení: rozetové, štítové, pro vložku, pro klíč a s WC uzávěrem

Dveřní kování – bezpečnostní

Bezpečnostní kování nabízíme v širokém sortimentu povrchů a provedení, jako např.:
Poznámka: Bezpečnostní kování dodáváme v bezpečnostní třídě 2, 3 a 4.
Povrchy: nerez, mosaz, česaný bronz, matný nikl
Provedení: otevřené, s překrytím vložky, rozetové, klika-klika, klika-knopek či madlo. Všechna provedení lze kombinovat.

Okenní kování

Okenní kování nabízíme v širokém sortimentu povrchů a provedení, jako např.:
Povrchy: plast, nerez, bronz, hliník, mosaz
Provedení: půlolivy, olivy, rozvory, zdobené a obyčejné

Nábytkové kování

Nábytkové kování nabízíme v širokém sortimentu povrchů a provedení, jako např.:
Povrchy: plast, nerez, bronz, hliník, mosaz, dřevo
Provedení: knopek, madlo a další.

Trezory a sejfy

Trezory jsou určeny pro bezpečnou úschovu peněžní hotovosti, písemností, cenných papírů, dokladů, šperků, osobních zbraní, léků a jiných cenných předmětů.

Trezory

Trezory jsou určeny pro bezpečnou úschovu peněžní hotovosti, písemností, cenných papírů, dokladů, šperků, osobních zbraní, léků a jiných cenných předmětů. A dělí se na:

Sejfy

Bezpečnostní schránky nebo-li sejfy jsou určeny pro bezpečnou úschovu peněžní hotovosti, písemností, cenných papírů, dokladů, šperků, osobních zbraní, léků a jiných cenných předmětů tudíž mají stejné využití jako trezory jen s jinou bezpečnostní třídou a certifikací.

Archivační skříně

Archivační skříně nacházejí uplatnění ve firmách, na úřadech, soudech, notářstvích a mnoha dalších institucích, kde je nutné mít zabezpečeny smlouvy, doklady, dokumenty a jiné písemnosti i v souvislosti s GDPR
Vnitřní prostor skříně je rozdělen poličkami pro uložení pořadačů (šanonů). Skříně jsou uzpůsobeny k ukotvení ke stěně. Dělí se potom na jedno a dvoudvéřové. Našimi dodavateli jsou firmy T-SAFE.

Panikové systémy

Paniková kování značky FAB člena skupiny ASSA ABLOY jsou navržena pro použití v administrativních objektech, obchodech, nákupních centrech, divadlech, kinech a ostatních prostorách s velkým pohybem osob. Jsou také vhodná do budov s pohybem dětí a osob se sníženou pohyblivostí. Paniková kování řeší v budově požadavky na nouzové východy, požární únikové cesty a průchody v místech s velkou frekvencí pohybu osob. Je možno je jednoduše instalovat na jednokřídlové i dvoukřídlové dveře, standardní nebo protipožární. Nízká uvolňovací síla, dlouhá životnost a odolnost proti korozi představují další přednosti panikových kování FAB.

Poznámka: Na naší prodejně zakoupíte paniková kování dle katalogu spoločnosti ASSA ABLOY.

VACHETTE
Tradiční francouzská značka a lídr francouzského trhu se 150 letou historií. Vachette se
roku 1997 stal součástí skupiny ASSA ABLOY. Pod touto značkou se vyrábí široká škála
produktů dveřního vybavení, na českém a slovenském trhu se prodávají především
paniková kování. Veškeré výrobky této značky jsou vyráběny ve Francii.

Bezpečnostní dveře

Bezpečnostní dveře jsou vybavené speciálním zadlabacím zámkem s vlastní úpravou. Dveře je možno dodatečně doplnit širokou paletou bezpečnostních kování, cylindrických vložek a přídavných zámků. Pevnost dveřního křídla zvyšují zabudované ocelové výztuhy. Výplň tvoří vložka s tepelně-zvukovými izolačními vlastnostmi. Povrchovou úpravu tvoří dřevovláknitá deska s věrnou imitací kresby dřeva. Svým venkovním vzhledem neupozorňují na svou bezpečnostní charakteristiku. U nás si vyberete z dveří od firmy SHERLOCK a BEDEX.

 1. Ocelová zárubeň
 2. Venkovní plášť
 3. Závěs (pant)
 4. Závora
 5. Bezpečnostní zámek
 6. Aktivní čep
 7. Převodový systém
 8. Vnitřní plášť
 9. Ocelový plech
 10. Izolační mezistěnová výplň

Zavírače

Zavírače, nebo také samozavírače dveří přispívají k vyššímu pohodlí procházejících osob a lepšímu zabezpečení prostor. Prodáváme dveřní zavírače té nejvyšší kvality značek FAB, TOKOZ, či německé značky DORMA. Dveřní zavírače s ramínkem nebo s kluznou lištou, pružinové, plynové, hydraulické, pružinové panty a také protipožární zavírače.

Dveřní zavírače BRANO

 • masivní a kvalitní konstrukce
 • tradiční vzhled
 • velká spolehlivost

Dveřní zavírače DORMA

 • elegantní provedení (barevné kryty)
 • na dveře o hmotnosti od 30Kg do 150Kg(double)
 • typ TS73V možno instalovat na protipožární dveře

Dveřní zavírače FAB (ASSA ABALOY)

 • elegantní provedení (barevné kryty)
 • na dveře o hmotnosti od 30Kg do 160Kg
 •  typ DC270 na velmi těžké dveře a možnost instalovat na protipožární dveře

Závěsy

Panty neboli závěsy jsou mechanická zařízení skládající se z více částí, které umožňuje pohyblivé zavěšení nejčastěji dveří a oken a jejich následný rotační pohyb. Existuje velké množství pantů, které se od sebe liší způsobem uchycení, ale také způsoby dovření dveří nebo dvířek. V některých případech se trn zasunuje, v jiných je již napevno umístěn. Další typy pantů, zejména naložené, polonaložené i vložené nábytkové panty žádný trn nemají.

Dveře a okna se do pantů takzvaně nasazují. Na spodní pant (obrácený trnem vzhůru) je nasazen horní pant, který obsahuje místo pro trn.
Často se stává, že při násilném otevírání dveří, jsou ze zárubně vyrvány panty. Je to způsobeno špatným uchycením závěsu dveří, což snižuje kvalitu dveří.

U nás zakoupíte závěsy (panty) obyčejné dveřní, okenní, nábytkové i speciální pružinové.

Závěsy dveřní

Závěsy okenní

Závěsy nábytkové

Poštovní schránky

Poštovní schránka je uzavřená nádoba s otvory pro vhazování listovních zásilek (dopisů, pohledů korespondenčních lístků). Poštovní schránky bývají připevněny na zdech budov, na vratech, vstupních dveřích případně stojí na stojanech a na dalších místech. Na schránce bývají uvedeny informace o adresátovi apod.

V naší prodejně si lze vybrat ze širokého sortimentu poštovních schránek. Také zhotovujeme tzv. panelové sestavy.

Poštovní schránky do sestavy

Dveřní doplňky

Na naší prodejně máte na výběr ze široké palety dveřních doplňků. Tím jsou myšleny:
Dveřní kukátka panoramatická, dveřní řetízky, jmenovky, klepadla, …

Gravírované vizitky
Po vybrání barvy, stylu, textu apod. Vám do dvou týdnů vizitku zhotovíme.

Dveřní kukátka panoramatická

Dveřní kukátka digitální

Dveřní řetízky

Dveřní jmenovky

Dveřní klepadla

Příruční pokladny

Příruční pokladna je schránka na uschování peněz a cenných věcí. U nás lze zakoupit schránky různých velikostí a barev.

Pokladny se dělí podle typu zámku:

 • příruční pokladny na klíč
 • příruční pokladny na kód

Schránky na klíče

V naší prodejně naleznete široký sortiment schránek na klíče. Patří sem skříně na klíče, požární schránky na klíče, bezpečnostní úschovny klíčů a sejfy na klíče. Liší se způsobem uzamykání, tedy kvalitou zabezpečení. Schránky na klíče mohou být s klasickým mechanickým zámkem na klíč nebo se zámkem elektronickým s designem sejfu.

Skříně na klíče

Ocelové skříně na klíče mohou být ve tvaru příruční pokladny či klasické kovové skříňky se zavěšením na zeď. Skříně na klíče mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé a to v mnoha velikostech.

Sejf na klíče

Ocelové sejfy na klíče s elektronický zámek s možností nastavení kódu.

Požární skříňky na klíče

Požární ocelové skříňky se sklem a často také s kladívkem pro nouzové otevření skříňky v případě požáru.

Úschovny klíčů

Bezpečnostní ocelové schránky (depozit) pro uložení klíčů a karet s mechanickým zámkem nebo se zámkem s kombinací číselného kódu.